تركيدن ایران فوتبال فوتبالی مراسم ختم

تركيدن: ایران فوتبال فوتبالی مراسم ختم مراسم تشییع فدراسیون فوتبال علی خسروی کارشناس داوری

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی کم کردن بوی گل‌ها در اثر آلودگی محیط

محققان انگلیسی دریافتند گازهای دیزل موجب تضعیف رایحه گل‌ها در مناطق شهری می‌شود و بدهید ترتیب بوی گل‌ها در فواصل دورتر با دشواری احساس می‌شود.

کم کردن بوی گل‌ها در اثر آلودگی محیط

کم کردن بوی گل ها در اثر آلودگی محیط

عبارات مهم : محققان

محققان انگلیسی دریافتند گازهای دیزل موجب تضعیف رایحه گل ها در مناطق شهری می شود و بدهید ترتیب بوی گل ها در فواصل دورتر با دشواری احساس می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، بر اساس این تحقیقات رایحه پنج نوع گل خوشبو مشمول بر اسطوخدوس، گل داوودی، گل رز، گل میمون و انواع گل سوسن که معمولا در باغ ها کاشته می شوند، تحت تاثیر این گازها قرار می گیرد. در واقع اکسید نیتروژن که معمولا حاصل کارکرد خودروهای دیزلی هست، موجب تخریب ترکیبات مورد استفاده گل ها جهت تولید رایحه می شود.

با توجه به این که حشرات گرده افشان بر اساس مواد شیمیایی بوداری که از گل ها متصاعد می شود، گونه های متفاوت را از یکدیگر تشخیص داده و فعالیت خود را تنظیم می کنند، این پدیده مخرب می تواند بر گرده افشانی و تولیدمثل گل ها نیز تاثیر منفی برجای گذارد.

کم کردن بوی گل‌ها در اثر آلودگی محیط

علاوه بر این شواهدی وجود دارد که زنبورها در ساعات اوج ترافیک قادر به تشخیص بوی گل ها در مناطق شهری نیستند و به گفته زنبورداران نمی توانند گل های موجود در باغ را بیابند. به اعتقاد محققان یکی از عوامل کم کردن میزان رشد و نگهداری زنبورهای عسل در مناطق شهری، دشواری تشخیص بوی گیاه های به وسیله این موجودات هست.

واژه های کلیدی: محققان | آلودگی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog