تركيدن ایران فوتبال فوتبالی مراسم ختم

تركيدن: ایران فوتبال فوتبالی مراسم ختم مراسم تشییع فدراسیون فوتبال علی خسروی کارشناس داوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، پرونده دری‌اصفهانی جاسوسی نیست ، تخریب ر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که به‌گفته وزیر اطلاعات، عنوان پرونده دری اصفهانی، جاسوسی نیست، گفت که تخریب روحانی و ظریف دیکته مستمر گروه

بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، پرونده دری‌اصفهانی جاسوسی نیست ، تخریب ر

تخریب روحانی و ظریف دیکته مستمر مخالفان دولت است/ بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، پرونده دری اصفهانی جاسوسی نیست

عبارات مهم : امنیت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که به گفته وزیر اطلاعات، عنوان پرونده دری اصفهانی، جاسوسی نیست، گفت که تخریب روحانی و ظریف دیکته مستمر گروه های مخالف دولت هست.

علیرضا رحیمی در گفت وگو با ایلنا، در تصویر العمل به اختلاف نظر راجع به اتهام جاسوسی یکی از اعضای تیم مذاکره کنندگان هسته ای که سخنگوی قوه قضایی او را جاسوس می داند ولی وزیر اطلاعات این اتهام را رد می کند، گفت: مرجع تشخیص جاسوسی، معاونت ضداطلاعات وزارت اطلاعات است که حجت الاسلام علوی پیش از این نیز حدود ۲، ۳ ماه پیش در صحن علنی مجلس گفته بود که عنوان پرونده آقای دری اصفهانی اساساً جاسوسی نیست.

بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، پرونده دری‌اصفهانی جاسوسی نیست ، تخریب ر

مرجع رسمی تشخیص جاسوسی وزارت اطلاعات است

وی افزود: واقعیت این است که مرجع اعلام هم قاعدتاً خود وزارت اطلاعات است که هم به عنوان ضابط دادگستری و هم در جهت انجام وظیفه ذاتی این وزارت مسئولیت دارد؛ بنابراین مسئولیت اطلاعاتی که از پرونده بیرون می آید، برعهده قاضی پرونده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که به‌گفته وزیر اطلاعات، عنوان پرونده دری اصفهانی، جاسوسی نیست، گفت که تخریب روحانی و ظریف دیکته مستمر گروه

فضاسازی ها درحاشیه تیم مذاکره کنندگان هسته ای در جهت تخریب دولت است

نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس ادامه داد: فضاسازی که در حاشیه این عنوان علیه تیم مذاکره کنندگان هسته ای و دستگاه دیپلماسی دولت انجام می شود، فضاسازی سیاسی در جهت تخریب دولت روحانی و شخص وزیر امور خارجه است.

تخریب روحانی و ظریف دیکته مستمر گروه های مخالف دولت است

بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، پرونده دری‌اصفهانی جاسوسی نیست ، تخریب ر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال خاطرنشان کرد: متاسفانه این اتفاق تازه ای نیست، و گویا تخریب روحانی و ظریف دیکته مستمر گروه های مخالف دولت است.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس در پاسخ به این پرسش که فارغ از آن که تخلفات دری اصفهانی مربوط به پرونده جاسوسی باشد یا پرسشها مالی، آیا نظارت بر حضور افراد در تیم دیپلماسی برعهده وزارت خارجه هست، گفت: تیم مذاکره کنندگان هسته ای صرفاً مربوط به بحث وزارت خارجه نیست؛ بلکه این تیم ترکیبی است کارگروه های حقوقی، مالی، فنی، سیاسی و مجموعه این ها تیم مذاکره کننده را تشکیل می دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که به‌گفته وزیر اطلاعات، عنوان پرونده دری اصفهانی، جاسوسی نیست، گفت که تخریب روحانی و ظریف دیکته مستمر گروه

تخصص دری اصفهانی در تیم مذاکرات هسته ای حسابداری و پرسشها مالی بود

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر این کارگروه ها در تیم مذاکره کننده، حلقه ای از مشاوران در حوزه های متفاوت نیز حضور دارند که رسماً عضو تیم نیستند، بلکه در شرایطی که نیاز به دریافت مشاوره باشد، از راهنمایی این مشاوران استفاده می شود. تخصص آقای دری اصفهانی نیز در حوزه حسابداری و مالی است که البته نسبت به مباحث حقوقی هم اشراف داشته ولی حیطه تخصصی کارش، مباحث مالی است.

بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، پرونده دری‌اصفهانی جاسوسی نیست ، تخریب ر

رحیمی در پاسخ به این پرسش که مسئول مهم پرونده هسته ای کدام نهاد است و آیا شفافیت سیاسی و رسانه ای در مورد این که کدام نهاد در راس تصمیم گیری در پرونده هسته ای قرار دارد، وجود نداشته و درحالی که منتقدان عمدتاً دولت را مسئول این پرونده می دانند، دولت نیز هر از گاه در دفاع از خود دیگر نهادها را تصمیم گیرنده مهم معرفی می کند، گفت: به لحاظ ساختاری وظیفه مهم متوجه وزارت امور خارجه هست؛ آن چنان که پیش از این مسئولیت پرونده با شورای عالی امنیت ملی بود و اوائل دولت یازدهم رسماً به وزارت امور خارجه انتقال یافته شد. بنابر این مرجع رسمی پیگیری به پرونده هسته ای وزارت امور خارجه است.

نیازی به اطلاع رسانی درمورد اعضای تیم مذاکرات در وقت تشکیل احساس نمی شد

وی افزود: با این حال واقعیت این است که در وقت تشکیل تیم مذاکره کنندگان هسته ای عملاً ضرورتی جهت اطلاع رسانی و شفافیت در مورد افراد احساس نمی شد.

رحیمی در پاسخ به این پرسش که آیا با تشکیل شورای نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی، این پرونده بار دیگر از وزارت خارجه بازپس گرفته شد و به شورای عالی امنیت ملی بازگشت، گفت: هیات نظارت بر برجام یک هیات عالی است و تناقضی در شرح وظایف این هیات و وزارت خارجه دیده نمی شود. در واقع این هیات عالی، صرفاً ارزش نظارتی دارد و مسئولیت مذاکرات نیز برعهده تیم مذاکره کنندگان هسته ای بوده و از آن جا که این مذاکرات کاملاً محرمانه بود، قاعدتاً تیم مذاکره کننده نیز به صورت متمرکز در وزارت امور خارجه مستقر شد.

وزارت اطلاعات اعلام کرده پرونده دری اصفهانی جاسوسی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: بنابر این به نظر می رسد شبهه سازی ها و شبهه افکنی های اخیر مسبوق به سابقه بوده و اتفاقی تازه نیست. در واقع مخالفان روحانی و ظریف و همچنین مخالفان برجام در داخل کشور این خط را دنبال کردند که حداکثر شبهه افکنی را در مسیر برجام ایجاد کنند و اکنون نیز به نظر می رسد عنوان پرونده دری اصفهانی در این راستا طرح می شود. با این همه، علی رغم بحث هایی که مطرح شده، نگاه مان باید به مراجع رسمی باشد و حال آن که مرجع رسمی در این رابطه، وزارت اطلاعات است و این وزارتخانه هم اعلام کرده که پرونده دری اصفهانی جاسوسی نیست.

نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس در پاسخ به سوالی راجع به تصویر العمل کشور عزیزمان ایران به بیانات اخیر ترامپ و کارها ایالات متحده در قبال برجام گفت: سناریوهایی مختلفی طراحی شده است ولی مهم آمادگی کشور است و واقعیت این است که جمهوری اسلامی جهت هر شرایطی هم به لحاظ سیاسی، و هم به لحاظ فنی و حقوقی آمادگی دارد.

ایران برجام را حتی درصورت خروج آمریکا هم به نفع خود و جامعه جهانی می داند

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از برجام، پروسه ای وقت بر است ولی جمهوری اسلامی برجام را حتی درصورت خروج آمریکا به نفع جامعه بین الملل و ملت کشور عزیزمان ایران می داند و این مسئله ای غیرقابل آینده نگری نیست.

رحیمی در آخر تصریح کرد: با این حال این آمریکاست که با کارها خود آرامش جامعه بین الملل را به مخاطره کشانده و امنیت جامعه جهانی را ترساندن می کند.

واژه های کلیدی: امنیت | جاسوسی | مذاکره | پرونده | اطلاعات | اطلاعات | وزارت خارجه | وزیر اطلاعات | وزارت اطلاعات | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog